Po jotvingių žemes

 

PO JOTVINGIŲ ŽEMES

 

2018 m.  kovo 17 ir gegužės 5 d.

 

PROGRAMA

 

Apie jotvingius visi esame girdėję, bet mažai ką žinome, nors jų kraujas teka lietuvių gyslomis. Kviečiame į kelionę, kurios metu pakeliausite istorinėmis jotvingių žemėmis.

 

Ryte išvykstate iš Marijampolės. Kelionė per Lenkiją. Trumpas sustojimas Suchovolės miestelyje, kuris laikomas geografiniu Europos centru. Apžiūrėsite Romos katalikų Šv. Petro ir Pauliaus bažnyčią.

Važiuojate į Balstogę, kuri įsikūrusi prie Bialos upės.Tai Palenkės vaivadijos centras. Miestas, įsikūręs jotvingių žemėse ir iki XVI amžiaus priklausė Trakų vaivadijai. Balstogėje gimė esperanto kalbos kūrėjas Liudvikas Lazaras Zamenhofas. Dėl įvairių kultūrų susiliejimo jis šį miestą vadino „Babelio bokštu“. Čia nuo seno gyveno Romos katalikai, stačiatikiai ir žydai, todėl Balstogėje yra daug įvairių ir įspūdingų bažnyčių.

Pasivaikščiosite pėsčiomis po senamiestį: aplankysite Branickių rūmus*, kurie garsūs savo prancūziško stiliaus parku, sodais ir skulptūromis, todėl nuo seno vadinami  Lenkijos Versaliu. Matysime Katedrą, Rotušę, Šv. Nikolajaus stebukladario cerkvę, užsuksite į įspūdingą Šv. Roko bažnyčią. Pageidaujantieji galės aplankyti Balstogės istorijos muziejų* arba menininkų Sledzinskių galeriją*, kurioje eksponuojamas keturių kartų menininkų iš Vilniaus kultūrinis palikimas. Susipažinę su žaliuoju Balstogės senamiesčiu, turėsite laisvo laiko – savarankiškai pasivaikščioti, nusipirkti lauktuvių. Mieste daug parduotuvių, kurios siūlo platų prekių pasirinkimą.

Važiuosite į Supraslę – senąjį stačiatikių kultūros centrą, kuris garsus yra savo cerkve. Vienoje iš vienuolyno dalių įkurtas Ikonų muziejus, saugantis apie 1200 ikonų. Seniausioji siekia net XVIII a. Čia sužinosite Ikonų atsiradimo istoriją, apžiūrėsite jų ekspoziciją. Kelionė per Lenkiją. Vakare grįžtate į Marijampolę.

 

Kelionės kaina 27,00 EUR, į kainą įskaičiuota:

  • Kelionė komfortabiliu autobusu;
  • Kelionių vadovo paslaugos ir ekskursinė programa;
  • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Asmeninės išlaidos ir medicininių išlaidų draudimas;
  • Bilietai į mokamus objektus apie 35,00 PLN.

 

Pastaba. Turo organizatorius pasilieka teisę nežymiai keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių. Kelionių vadovas ekskursijų mokamuose objektuose neveda.

Reikalingi dokumentai: LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, jų galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis

Visos teisės saugomos jotva.lt © 2019 | Sprendimas VRV.LT

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com