Anykščiai

Dienos išvyka į padavimais ir legendomis apipintą Anykščių kraštą, viliojantį vaizdingomis apylinkėmis ir įdomių lankytinų vietovių gausa.

 

Ryte išvykstate iš Marijampolės. Kelionė į Anykščius. Ekskursiją pradėsite pasivaikščiojimu medžių viršūnėmis Anykščių šilelyje. Medžių lajų takas* viršūnėmis vingiuoja apie 300 metrų, tolygiai kyla aukštyn ir pasiekia 21 metro aukštį. Lipsite aukštyn iki 36 metrų aukščio bokšto ir apžvelgsite Anykščių šilelį, Šventosios upės vingius, lygumas aplink. Šis takas vienintelis ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje. Čia pat stūkso lankomiausias akmuo Lietuvoje – Puntukas. Tai antras pagal dydį akmuo po Barstyčių akmens.

Ekskursiją pratęsite Anykščių senamiestyje, aplankydami Lietuvoje aukščiausią, dvibokštę Šv. Mato bažnyčią, kurioje įrengta apžvalgos aikštelė*. Užkopę į viršų atsidursite po trimis bažnyčios varpais, o aplinkui atsivers Šventosios upės slėnio panorama…

Vykstate į Burbiškio miestelio pakraštyje įsikūrusią Adomonių sodybą. Pateksite į jaukų kampelį, apsodintą gėlynais ir vaistažolėmis, čia šeimininkė paruoš jums žolelių arbatos, pavaišins aukštaitiškais blynais su įvairių rūšių dažiniais*. Sodybos svečiai, jei to pageidauja, gali stebėti: kaip sukasi kepėjos prie 2 dujinių, 8-mis keptuvėmis kepdamos aukštaičių blynus (be riebalų!), kaip spragsi ugnelė krosnyje, šildančioje patalpą, skirtą maitinimui ir virtuvės pečiuje, ant kurio verdamos bulvės dažiniams, šildomas naminis pienas, spirginami lašinukai, tušinami kopūstai, rutuliuojami blyneliai, kad nesuliptų.

Pasisotinę vyksite prie J. Biliūno „Laimės žiburio“. Liudiškių kalvos viršūnėje palaidotas ir pats rašytojas, čia jam pastatytas antkapinis paminklas. Kupini įspūdžių, vakare grįžtate į Marijampolę.

 

Kelionės kaina 24,00 EUR asmeniui. Į kainą įskaičiuota:

  • Kelionė autobusu;
  • Kelionių vadovo paslaugos ir ekskursinė programa;
  • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Medicininių išlaidų draudimas ir asmeninės išlaidos.

 

Lankytinų objektų kainos (neprivaloma, bet tikrai rekomenduoju!)*:

Medžių lajų takas – 1,00 EUR;

Edukacija „Saulės blynas“ apie 6,00 EUR;

Šv. Mato bažnyčios apžvalgos aikštelė – 1,00 EUR.

 

Pastaba. Organizatorius pasilieka teisę nežymiai keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių.

 

Visos teisės saugomos jotva.lt © 2019 | Sprendimas VRV.LT

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com