Anykščiai

Dienos išvyka į padavimais ir legendomis apipintą Anykščių kraštą, viliojantį vaizdingomis apylinkėmis ir įdomių lankytinų vietovių gausa ir pažintis su mūsų etninės kultūros simboliu – duona ir jos keliu nuo rugių sėjos iki riekės.

 

Ryte išvykstate iš Marijampolės. Kelionė į Anykščius. Ekskursiją pradėsite pasivaikščiojimu medžių viršūnėmis Anykščių šilelyje. Medžių lajų takas* viršūnėmis vingiuoja apie 300 metrų, tolygiai kyla aukštyn ir pasiekia 21 metro aukštį. Lipsite aukštyn iki 36 metrų aukščio bokšto ir apžvelgsite Anykščių šilelį, Šventosios upės vingius, lygumas aplink. Šis takas vienintelis ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje. Čia pat stūkso lankomiausias akmuo Lietuvoje – Puntukas. Tai antras pagal dydį akmuo po Barstyčių akmens.

Pažintį su šiuo kraštu tęsite lankydami Arklio muziejų*. Vienintelis Pabaltijo šalyse Arklio muziejus yra įsikūręs Niūronių kaime netoli Anykščių. Muziejaus teritoriją sudaro net šešiolikoje pastatų išsidėsčiusios ekspozicijos, amatų centras, aukštaitiškos sodybos. Arklio muziejuje – ne tik arklio gadynės žemės darbų ir kaimo, miesto transporto priemonės, bet ir unikalūs drožinių rinkiniai, arklio istorijos, karybos ekspozicijos.

Autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje susipažinsite su mūsų etninės kultūros simbolio – duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės*. Kiekvieną tarsi namiškį maloniai sutikusi ir už stalo pasodinusi gaspadinė papasakos apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Sužinosite apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažinsite su senoviniais buities rakandais. Kiekvienam bus suteikiama nepakartojama galimybė pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlį. Kol keps duonelė, skanausite kaimiškas vaišes, aplankysite Arklio muziejų. Anykščių senamiestyje, esant galimybei aplankysite Lietuvoje aukščiausią, dvibokštę Šv. Mato bažnyčią, kurioje įrengta apžvalgos aikštelė*. Užkopę į viršų atsidursite po trimis bažnyčios varpais, o aplinkui atsivers Šventosios upės slėnio panorama…

Pažintį su Anykščiais pratęsite aplankydami Siauruko muziejų*. Šimtametės Anykščių geležinkelio stoties komplekse apžiūrėsite garvežį „Kukuška„, įvairius siaurojo geležinkelio riedmenis, ryšio bei signalizavimo priemones. Galėsite išbandyti veikiančius eksponatus – rankinę dreziną bei triratį. Kupini įspūdžių, vakare grįžtate į Marijampolę.

 

Kelionės kaina 26,00 EUR asmeniui. Į kainą įskaičiuota:

  • Kelionė autobusu;
  • Kelionių vadovo paslaugos ir ekskursinė programa;
  • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Asmeninės išlaidos.

 

Lankytinų objektų kainos:

Medžių lajų takas – 1,00 EUR;

Edukacija „Duonos kelias“ ir Arklio muziejaus lankymas: suaug. – 7,00 EUR, moksleiviams, studentams – 5,00 EUR;

Siauruko muziejus – suaug. – 3,00 EUR, moksleiviams, studentams – 2,00 EUR;

Šv. Mato bažnyčios apžvalgos aikštelė – 1,00 EUR.

 

Pastaba. Organizatorius pasilieka teisę nežymiai keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių.

Visos teisės saugomos jotva.lt © 2019 | Sprendimas VRV.LT

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com