Brestas ir Belovežo sengirė

BRESTAS IR BELOVEŽO SENGIRĖ

 

PROGRAMA

 

Kovo 24-25 d. ir balandžio 14-15 d.

 

Siūlome savaitgalio kelionę, aplankant glaudžiai su Lietuvos istorija susietą Baltarusijos miestą – Brestą ir įspūdingą Belovežo sengirę.

 

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Marijampolės. Kelionė per Lenkiją. Atvykstame į Brestą – miestą pietvakarių Baltarusijoje, įsikūrusį Bugo ir Muchaveco upių santakoje. Senovinis Bresto miestas, kadaise buvo glaudžiai susijęs su Lietuva. Apie 1319 metus Brestas buvo prijungtas prie LDK. Tuomet šis miestas buvo vadinamas Lietuvos Brasta. Ekskursija po miestą: aplankote XIX a. viduryje pastatytą galingą Bresto tvirtovę. Tvirtovė nuo seno buvo svarbus strateginis objektas. Bresto tvirtovė išgarsėjo per II Pasaulinį karą, po to, kai nedidelės Raudonosios armijos gynėjų pajėgos sugebėjo pasipriešinti visomis prasmėmis pajėgesniam priešui – Nacistinės Vokietijos kariuomenei. Bresto tvirtovė iki šiol yra sovietinio pasipriešinimo simbolis Didžiajame Tėvynės kare ir pats žinomiausias šio karo pradžios epizodas. Šiuo metu tvirtovės kompleksą sudaro įtvirtinimai, pastatai, paminklai ir garnizono cerkvė. Pageidaujantys galės aplankyti Bresto archeologijos muziejų*, kuriame eksponuojami 4 – 7 metrų gylyje surasti puikiai išlikę XI – XIII a. mediniai namai ir gatvės.

Bresto centre pasivaikščiosite pėsčiųjų gatve Sovietskaja, kurioje kiekvieną vakarą žibintininkas uždega, žymaus rašytojo Gogolio apsakymų motyvais sukurtus, gatvių žibintus. Pamatysite Bresto tūkstantmečiui skirtą paminklą, kuriame atvaizduoti Vytautas Didysis, Radvila Mykolas Juodasis ir kiti. Laisvas laikas, kurį galėsite praleisti perkant lauktuves ir skanaujant nacionalinius patiekalus. Vykstate į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje arba nakvynės namuose.

2 diena. Pusryčiai. Važiuojate į Kamianecą, kur aplankote Kamieneco bokštą, dar kitaip vadinamą „Baltuoju bokštu“*. Objektas įtrauktas UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Kamianeco bokštas laikomas istoriniu Baltarusijos paveldu, jame veikia regioninis Bresto muziejus.

Važiuojate į Belovežo girios nacionalinį parką, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, kaip didžiausias reliktinis lygumų miškas. Nuo neatmenamų laikų Belovežo girioje medžiojo Lietuvos didieji kunigaikščiai, o dabar tai vienas labiausiai lankomų turistinių objektų Baltarusijoje. Lankote Laukinių gyvūnų voljerus*, kur turėsite unikalią galimybę pamatyti senuosius girios šeimininkus – stumbrus, pasigrožėti laukiniais šernais, elniais ir briedžiais, taip pat lūšimi, stručiais, vilkais ir rudaisiais lokiais. Vėliau aplankote Gamtos muziejų, kurio salėse pamatote jau išnykusias, kažkada Belovežo girioje gyvenusias gyvūnų rūšis, stebite kaip atrodo giria įvairiais metų laikais, bei apžiūrite ekspoziciją, atkuriančią miško gyvūnų gyvenimo epizodus. Pageidaujantys galės aplankyti Senio Šalčio rezidenciją*.

Vakarop išvykstate namų link. Kelionė per Lenkiją. Naktį grįžtate į Marijampolę.

 

Kelionės kaina 75,00 EUR asmeniui. Į kainą įskaičiuota:

  • Kelionė autobusu;
  • Kelionės dokumentų sutvarkymas;
  • Kelionių vadovo paslaugos ir ekskursinė programa;
  • 1 nakvynė nakvynės namuose arba viešbutyje su pusryčiais.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Asmeninės išlaidos;
  • Bevizis leidimas įvažiuoti į Baltarusiją 10,00 EUR (būtinas);
  • Medicininių išlaidų draudimas (apie 3,00 EUR);
  • *Mokamiems objektams turėti apie 30,00 BYN ~ 13,00 EUR.

 

Reikalingi dokumentai: LR piliečio pasas, jo galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. po kelionės pabaigos.

Pastaba. Turo organizatorius pasilieka teisę nežymiai keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių. Kelionių vadovas ekskursijų mokamuose objektuose neveda.

Visos teisės saugomos jotva.lt © 2019 | Sprendimas VRV.LT

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com