Kryžiuočių pilys

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Važiuojame į Varmės Lidzbarką, įsikūrusį prie Alnos upės. Aplankome kryžiuočių pilį, kuri iki XVIII a. pab. buvo Varmės žemės vyskupų rezidencija. Ši pilis yra geriausiai išlikusi iš visų kryžiuočių žemėje buvusių pilių, nenukentėjusi nuo karų. Vykstame į Olštyną, įsikūrusį prie tos pačios Alnos upės. Nuo jos kilo ir miesto pavadinimas (vok. Allenstein). Aplankome Varmės kapitulos pilį, statytą XIV a., kurios žymiausias gyventojas ir administratorius buvo astronomas Mikalojus Kopernikas. Ant vienos iš pilies sienų iki šiol išlikę jo atlikti Saulės stebėjimų žymėjimai. Vėliau pasivaikštome po Olštyno senamiestį, apžiūrime istorinę Rotušę, Aukštutinius vartus, Šv. Jokūbo arkikatedrą. Vėliau vykstame į Rešliaus miestelį, kuriame yra išlikusi dar XIII a. statyta pilis. Piles menėje, buvusiame refektoriume, valgysime viduramžių patiekalų vakarienę. Nakvynė kryžiuočių pilyje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į stebuklais garsėjantį Šv. Lipkos bažnyčios ir vienuolyno ansamblį. Pelkėtoje vietovėje  įsikūręs architektūros ansamblis per 300 metų beveik nenukentėjo ir iki šiol stebina lankytojus freskomis puoštais skliautais, puikiai skambančiais ir „šokančiais“ barokiniais vargonais. Atvykstame į Kentšyną, kuriame viduramžiais kryžiuočiai pastatė pilį. Ją ne kartą buvo sugriovę DLK Algirdas ir Kęstutis, tačiau dėl patogios strateginės padėties Ordinas pilį vis atstatydavo. Važiuojame į Ryną, kur pamatome kryžiuočių pilį, pastatytą galindų (prūsų gentis) žemėje. Ekskursijos metu išgirsime ne tik pasakojimus apie kryžiuočius, jų gyvenimo būdą, bet ir apie pilies vaiduoklį – Baltąją damą. Atvykstame į Gyžicką (liet. Lėcių), kur pamatome atstatytą kryžiuočių pilį – dabar čia ištaigingas viešbutis. Netoli pilies, ant vaizdingo ežero kranto, stovi Šv. Brunono kryžius. Anot lenkų istorikų, būtent šiose apylinkėse, prūsų žemėje, kaip rašoma Kvedlinburgo analuose, nuo lietuvių rankos krito misionierius Šv. Brunonas Kverfurtietis. Važiuojame link Lietuvos. Vėlai vakare sugrįžtame į Vilnių. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

 

Kelionės kaina: 135,00 asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Kelionė autobusu;
  • Kelionių vadovo paslaugos;
  • Kelionės dokumentų sutvarkymas;
  • Vakarienė kryžiuočių pilyje;
  • 1 nakvynė kryžiuočių pilyje su pusryčiais;
  • Ekskursinė programa.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Asmeninės išlaidos;
  • Medicininių išlaidų draudimas apie 2,00 EUR asmeniui (apsidrausti galite mūsų agentūroje).

Mokami objektai (apie 50,00 Lenkijos zlotų).

 

Pastaba. Turo organizatorius pasilieka teisę nežymiai keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių.

Reikalingi dokumentai: LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, jų galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. po kelionės pabaigos.

Visos teisės saugomos jotva.lt © 2019 | Sprendimas VRV.LT

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com