PANEMUNĖS PILIŲ KELIAS

 

 

Kviečiame į turiningą kelionę Panemunės pilių keliu!

Artimiausios kelionės: spalio 14 d.

Renkamos grupės tiek iš pavienių asmenų, tiek organizuojamos kelionės atskiriems kolektyvams jų pageidaujama data.

KELIONĖS PROGRAMA

Ryte apie 09:30 h išvykstame iš Marijampolės. Atvykstame į Raudondvarį. Šiandien Raudondvaris, tai jaukus Lietuvos vidurio miestelis, įsikūręs Nemuno ir Nevėžio upių santakoje. Apsuptas puikios gamtos ir išsaugojęs garbingą architektūrinį ansamblį. Raudondvario dvaras šaltiniuose minimas jau XVII a. Jį valdė ir puoselėjo Radvilos, Tiškevičiai. Savo laiku garsėjo kaip kultūros ir meno centras, turėjo puikią dailės galeriją ir biblioteką. 2008 metais dvaro ansambliui suteiktas kultūros paminklo statusas.

Vykstame į Vilkiją aplankyti A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejaus. Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejus įkurtas 1990 m. buvusioje klebonijoje. Tai seniausias išlikęs pastatas Vilkijoje. Manoma, kad šiam namui yra virš 300 metų. Jo sienos regėjo mums gerai žinomus lietuvių kūrėjus, tačiau ryškiausią pėdsaką čia paliko garsiausias lietuvių tautosakininkas ir etnografas Antanas Juška. Jo sukaupti lietuvių liaudies dvasiniai turtai ir šiandien stebina savo gausa.

Iš Vilkijos patraukiame link Seredžiaus. Vakarinėje miestelio pusėje išlikęs XIII a. piliakalnis, dar vadinamas Palemono kalnu. Pilies, deja, čia jau nėra, bet istorija mena, kad čia stovėjusi Pieštvės pilis, kurią kryžiuočiams pavyko sudeginti tik sugriovus Kauno pilį…

Aplankę Seredžiaus piliakalnį vykstame į Veliuoną, apžiūrėti dvaro rūmų eksterjero ir parko. Veliuonos dvaras XIX a. pradžios klasicistinės architektūros paminklas.

Atvykstame į Raudonę. Raudonėje stūkso rezidencinė Raudonės pilis. Pilies rūmuose veikia Raudonės pagrindinė mokykla. Pilies bokšte (33,5 m aukščio) įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria neapsakomo grožio panorama.

Vykstame aplankyti Panemunės pilies. Panemunės pilis, kartais dar vadinama Vytėnų arba Gelgaudų pilimi. Minima jau nuo XVI a., ne kartą rekonstruota ir perstatyta, šiandien renesanso stiliaus rezidencinė pilis įtraukta į Lietuvos architektūros paminklų sąrašą. Pageidaujantieji galės užkąsti, pilyje veikiančiame, restorane*. Greta pilies yra senas parkas, stebinantis puikiais kaskadiniais tvenkiniais.

Apie 18:00 – 19:00 h. esant galimybei planuojama aplankyti Panemunių regioninio parko lankytojų centrą.

Vykstame aplankyti Sudargo (Grinaičių) piliakalnių komplekso.

Grįžimas į Marijampolę planuojamas 21:00 val.

Kelionės kaina: 30.00 EUR;

Į kainą įskaičiuota:

  • Kelionė autobusu;
  • Kelionių vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota*:

Įėjimo bilietai į mokamas, lankytinas vietas (muziejus, pilis ir pan.).

Pastabos:

  • Turo organizatorius pasilieka teisę nežymiai keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų

objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių;

  • Įėjimo į lankytinas vietas bilietų kaina gali keistis;
  • Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.
  • Mokamiems, lankomiems objektams turėti apie 7 EUR.

 

Visos teisės saugomos jotva.lt © 2019 | Sprendimas VRV.LT

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com