Rygos šventė

RYGOS ŠVENTĖ

 

2018-08-18 D.

 

PROGRAMA

 

Rygos miesto šventė – svarbiausias metų renginys Latvijos sostinėje. Daugelis renginių vyks žaliosiose Rygos oazėse – Vermanto ir Zundos soduose, Domo katedros sodelyje, Dzegužkalnyje, Arkadijos ir Ziemelblazma parkuose… Teatralizuoti pasirodymai, koncertai, gatvės menininkų pasirodymai, kultūros renginiai dedikuoti Rygai, jos istorijai ir šiandienai. Šventę nuspalvins ir nuotaiką pagyvins mugės, kuriose amatininkai demonstruos gražiausius savo darbus. O viską vainikuos griausmingas fejerverkas!

 

Ryte išvykstate iš Marijampolės. Kelionė per Lietuvą ir Latviją. Atvykstate į Rygą. Jūsų lauks pažintis su Rygos senamiesčiu. Pasigrožėsite Rygos katedra, išsiskiriančia dydžiu ir puošyba, garsia visoje Europoje senųjų vargonų skambesiu bei šimtmečius menančia seniausia Rygos Rotušės aikšte, su naujai atstatytais Rotušės rūmais bei Juodagalvių pirklių gildija. Susipažinsite su Didžiosios ir Mažosios gildijų namais, liudijančiais miesto istoriją, taip pat su gynybinės miesto sienos likučiais ir Parako bokštu, apžiūrėsite Latvijos nepriklausomybės simbolį – Laisvės paminklą.

Šventės prasidės jau nuo ankstyvo ryto, Rygoje praleisite apie 9 valandas, tad laiko užteks ir pramogoms ir šio bei to apžiūrėjimui.

Jeigu pageidausite, galėsite apsilankyti puikiame Rygos zoologijos sode*, įsikūrusiame didžiausiame miesto parke Mežaparks, sėsite į Retro Tram (XX a. pradžios tramvajaus kopija), kuris savaitgaliais ir šventinėmis dienomis kursuoja nuo Radio gatvės iki pat Mežaparks. Šis 20 ha plotą užimantis zoologijos sodas buvo įkurtas XX a. pradžioje, o dabar čia gyvena jau 405 rūšys gyvūnų – žinduoliai, paukščiai, žuvys, bestuburiai, amfibijos ir reptilijos. Daugiau kaip 40 šių rūšių yra įtrauktos į Raudonąją knygą. Viso čia įkurdinta daugiau kaip 3500 gyvūnų, kurių skaičius kasmet didėja, nes į zoologijos sodą vis atkeliauja nauji gyventojai. Jaunieji keliautojai ypač mėgsta grožėtis pelikanais, flamingais, didžiule papūgų kolekcija, beždžionėmis, begemotais, tigrais, tapyrais, kupranugariais, žirafomis. Tropikų pasaulis Jus pakerės neregėtos išvaizdos vabalais, driežais, nykštukiniais krokodilais, baliniais vėžliais, varanais, gyvatėmis, skorpionais…

Galėsite aplankyti Rygos automobilių muziejų*, kur kvapą gniaužia senoviniai automobiliai, kurie nuo šiandieninių mūsų gatvėse skiriasi kaip spragilas nuo moderniausio grūdų kombaino. Tai pirmasis auto-moto muziejus buvusioje Tarybų Sąjungoje, įkurtas 1989 metais, o po trejų metų vykusios rekonstrukcijos, muziejus vėl lankytojams duris atvėrė – 2016 m. liepos mėn. Muziejaus ekspozicija sukurta kaip pasakojimas apie unikalias motorines transporto priemones, garsias asmenybes ir garsiausius automobilių pasaulio įvykius, yra daugybė interaktyvių elementų, neleidžiančių nuobodžiauti. Pamatysime Kremliaus kolekciją, kuriai kol kas nėra analogų. Dėmesio verta lenktyninių ir rekordinių automobilių kolekcija, vienas jų, kalnų lenktyninis automobilis Auto Union, 1938 m. išvystė 320 km/h greitį. Muziejus didžiuojasi seniausio pasaulyje 1886 m. pagaminto Benz Patent-Motorwagen automobilio – motorinio vežimaičio replika, tarpukario Latvijos prezidento K. Ulmanio reprezentacinio automobilio Cadillac V8 antrininku, vieninteliu pasaulyje likusiu Krastin Auto automobiliu, pagamintu 1903 m.

Rygos miesto šventė – pats svarbiausias metų renginys Latvijos sostinėje. Valstybės šimtmečio proga šventė skiriama šalies istorijai, kultūrai, iškilių asmenybių kūrybai. Daugelis renginių vyks žaliosiose Rygos oazėse – Vermanto ir Zundos soduose, Domo katedros sodelyje, Dzegužkalnyje, Arkadijos ir Ziemelblazma parkuose… Teatralizuoti pasirodymai, koncertai, šunų varžybos, folklorinių ansamblių dainos ir šokiai, gatvės menininkų pasirodymai, kultūros renginiai dedikuoti Rygai, jos istorijai ir šiandienai. Šventę nuspalvins, nuotaiką pagyvins mugės, kuriose amatininkai demonstruos gražiausius savo darbus. O viską vainikuos griausmingas fejerverkas!

Jeigu šventinis šurmulys – ne jums, galite sėsti į traukinį ir po pusvalandžio jau žingsniuoti Jūrmalos pajūriu. Jūrmala – didžiausias Baltijos valstybių kurortinis miestas, kurį nuo seno garsina švelnus klimatas, jūra, sveikas oras, medicininis dumblas ir mineraliniai vandenys. Viena didžiausių kurorto vertybių – išskirtinė medinė architektūra. Daugelis pastatų XIX a. ir XX a. pirmoje pusėje Jūrmaloje mediniai, nes mediena pasirodė ne tik estetiškai patraukli, bet ir tinkama klimato sąlygomis. Užsuksite ir į Jūrmalos miesto muziejų. Muziejaus kolekcijoje yra daug eksponatų, pasakojančių apie gyvenimą kurorte nuo XIX a. pabaigos iki mūsų dienų: seni Jūrmalos atvirukai, žymių menininkų darbai, povandeninės archeologijos eksponatai. Dieną praleidžiate prie jūros. Į Rygą grįžtate tik pasigrožėti šventiniu fejerverku. Iš Rygos išvykstate apie 23:00 h.

Kupini įspūdžių naktį grįžtate į Marijampolę.

 

Kelionės kaina: 30,00 EUR asmeniui. Į kainą įskaičiuota:

 • Kelionė autobusu maršrutu Marijampolė – Ryga – Marijampolė;
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas;
 • Kelionių vadovo paslaugos;
 • Ekskursinė programa.

 

Mokami objektai kelionės metu (neprivaloma, bet tikrai rekomenduoju)*:

 • Rygos katedra. Įėjimo bilietas – 3,00 EUR;
 • Rygos automobilių muziejus – 9,00 EUR suaugusiam, 4,00 EUR vaikui;
 • Rygos zoologijos sodas – 5,00 EUR suaugusiam, 3,00 EUR vaikui;
 • Retro tramvajaus bilietas – 2,00 EUR;
 • Traukinio bilietas Ryga – Jūrmala – Ryga nuo 2,80 EUR.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Asmeninės išlaidos;
 • Medicininių išlaidų draudimas.

 

Reikalingi dokumentai: LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, jų galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. po kelionės pabaigos.

Pastaba. Turo organizatorius pasilieka teisę nežymiai keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių. Kelionių vadovas ekskursijų mokamuose objektuose neveda.

Visos teisės saugomos jotva.lt © 2019 | Sprendimas VRV.LT

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com