Sodų dienos

SODŲ DIENOS RUNDALĖJE

 

PROGRAMA

 

Birželio 30 d.

 

Kviečiame keliauti ir atrasti Rundalės rūmus, pilnus ekstravagantiškos prabangos, barokui būdingo tviskėjimo, kad akys pasimėgautų subtiliomis rožių spalvomis… Pamatysime, jog ir Lietuvoje yra puikių parkų, talentingų, darbščių žmonių, kuriais galime didžiuotis.

 

Ryte išvykstate iš Marijampolės. Jūsų lauks pažintis su Skinderiškio dendrologiniu parku. Jis vienintelis Lietuvoje pagal savo dydį ir sukauptą augalų rūšių įvairovę prilygsta botanikos sodams. Čia auga daugiau nei 1300 rūšių, veislių, formų ir atmainų medžių bei krūmų, tačiau pačių augalų yra kelis kartus daugiau. Gamtos mylėtojas K. Kaltenis parką kuria 42 metus. Būdamas jau garbaus amžiaus,  jis toliau sodina medžius, atmintinai žino, kas, kuriame didžiulio parko kampelyje auga. Užimantis 100 ha plotą, parkas padalintas į geografines augalų grupes: Europos, Sibiro, Kaukazo, Vidurinės Azijos, Kinijos-Japonijos, Šiaurės Amerikos rytų ir Šiaurės Amerikos vakarų.

Pakeliui į Rundalę aplankysite, patraukliausia 2017 m. turizmo traukos vietove Lietuvoje tapusį Pakruojo rajono savivaldybės turizmo perlą – Pakruojo dvarą. Pakruojo dvaras yra didžiausias iki šių dienų išlikęs dvaro pastatų kompleksas Lietuvoje. Atvykę į Pakruojį, garsėjantį giliomis aludarystės tradicijomis, didikų ir bajorų virtuvės valgiais bei savitomis istorijomis, lankysitės XIX a. klasicistinio stiliaus Pakruojo dvare*. Užsuksite į didikų kostiuminę, oranžerijoje pasigrožėsite kalvio skulptūromis, ginklų kolekcija, pakilę į palėpę, pamatysite retus Lietuvoje arkinius kaminus, o esant galimybei nusileidę į rūsius, pateksite į vienintelį Lietuvoje Baudžiavos laikų bausmių muziejų. Eidami šimtamečio parko takeliais grožėsitės restauruotu unikaliu arkiniu tiltu per Kruojos upę.

Vykstate į Latvijos Versalį – Rundalės rūmus*, projektuotus žymaus italų architekto B. Rastrelli. Prisiminsime galantiškojo amžiaus šarmą – pasivaikščiosite po puošnias Baltąją ir Auksinę sales, apžiūrėsite valgomąjį, hercogo apartamentus ir hercogienės miegamajį. Sužinosite, kaip buvo gaminamas ponams maistas rūmų virtuvėje, pamatysite atvirus židinius su masyviais žalvariniais puodais, iešmus, ant kurių pamovę kepdavo visą veršiuką. Baroko epochos rūmai neįsivaizduojami be prancūziško parko*, ypatingo želdinių formavimo, turinčio rodyti meno pergalę prieš gamtą. Nors Rundalės prancūziškas parkas užima tik 10 hektarų, Rastreliui pavyko jame suprojektuoti sudėtingą alėją, pergolių ir bosketų labirintą, baseiną juosiančius ornamentinius parterius, suformuotus iš apkarpytų buksmedžių krūmelių…

Šiandien Rundalės rūmų parke ypatinga diena – šio sodo šventė! Atidaromos oranžerijos, skambės klasikinė muzika, istoriniais kostiumais vilkintys didikai kvies sušokti menuetą, lankytojų lauks įdomi festivalio programa.

Kupini įspūdžių išvykstate namo, vakare grįžtate į Marijampolę.

 

Kelionės kaina 28,00 EUR asmeniui. Į kainą įskaičiuota:

  • Kelionė autobusu;
  • Kelionės dokumentų sutvarkymas;
  • Kelionių vadovo paslaugos;
  • Ekskursinė programa.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Asmeninės išlaidos ir medicininių išlaidų draudimas;
  • Skinderiškio dendrologinis parkas. Įėjimo bilietas – 1,00 Eur;
  • Rundalės rūmai (didysis ratas + rūmų parkas + ekskursijos licencija) – 13,50 EUR suaugusiam, 10,50 EUR studentams, 5,00 EUR mokiniams;

 

Reikalingi dokumentai: LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, jų galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. po kelionės pabaigos.

Pastaba. Turo organizatorius pasilieka teisę nežymiai keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių. Kelionių vadovas ekskursijų mokamuose objektuose neveda.

Visos teisės saugomos jotva.lt © 2019 | Sprendimas VRV.LT

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com