Tulpių žydėjimo šventė

Gražiausias metų laikas pavasaris, prikelia gamtą ir žmogų. Skaidrėja dangus, įvairiaspalvių žiedų kilimais pasipuošia gamta… Kviečiame į kelionę, kurios metu pasidairysite po Lietuvos tulpių karalystę – Burbiškio dvarą. Dieną praskaidrins meninė programa ir įvairios pramogos. Vakare kviečiame pasiklausyti romantiškų ir makabriškų Karpių dvaro istorijų…

 

Ryte išvykstate iš Marijampolės. Jūsų lauks pažintis su Skinderiškio dendrologiniu parku. Jis vienintelis Lietuvoje pagal savo dydį ir sukauptą augalų rūšių įvairovę prilygsta botanikos sodams. Čia auga daugiau nei 1300 rūšių, veislių, formų ir atmainų medžių bei krūmų, tačiau pačių augalų yra kelis kartus daugiau. Gamtos mylėtojas K. Kaltenis parką kuria 43 metus. Užimantis 100 ha plotą, parkas padalintas į geografines augalų grupes: Europos, Sibiro, Kaukazo, Vidurinės Azijos, Kinijos-Japonijos, Šiaurės Amerikos rytų ir Šiaurės Amerikos vakarų.

Išvykstate į Burbiškį. Ne tik į Olandiją pavasariais suplūsta tūkstančiai turistų stebėti tulpių žydėjimo šventės. Burbiškio dvaro tulpynai – ne ką mažiau nuostabūs. Šis dvaras turi bene didžiausią iš Baltijos šalių dvarų tulpyną – čia gegužę sužydi daugiau kaip 400 rūšių žiedai. Bet ne vien tulpėmis žavi Burbiškio dvaras. Čia atvykusių dėmesiui įspūdingi tvenkiniai su salomis, sujungtomis 12 tiltų, didingais parko vartais. Atstatytame rūmų svečių korpuse įrengti svečių namai, rūmų verandoje – dvaro istorijos ekspozicija. Parke gausu skulptoriaus K. Uliansko darbų: poeto Adomo Mickevičiaus paminklas, Švč. Mergelės Marijos skulptūra. O čia esantis kunigaikščio Vytauto paminklas yra seniausias paminklas Vytautui Lietuvoje. Lankytojų dėmesiui ir meninė programa, ir įvairios pramogos. Tad čia kiekvienas laiką praleisti galės pagal savo pomėgius.

Kelionė tęsiasi, aplankysite gėlių ir šimtamečių medžių oazėmis, įstabiomis ir nesuskaičiuojamomis legendomis garsėjantį Joniškėlį. Į Joniškėlį važiuoja būriai smalsuolių iš Lietuvos ir užsienio šalių dėl dar vienos priežasties – čia juos vilioja aistringo vynuogininko ir vyndario Algirdo Lungio rengiamos vynuogių bei įvairių naminių vynų degustacijos*. Jei galvojate, kad geras vynas gaminamas tik Italijoje, Prancūzijoje ar Čilėje – šiandien pakeisite nuomonę. Čia galėsite susipažinti su daugiau nei 20 rūšių naminiais lietuviškais vynais. Joniškietis, vyno kultūros puoselėtojas 25-erius metus augina vynuoges ir gamina lietuvišką vyną. Paklauskite savęs, kada paskutinį kartą esate ragavę burokėlių, pastarnokų, svarainių, rabarbarų ar šaltalankių vyno? Po degustacijos turistai galės įsigyti patikusio vyno. Ekskursiją Joniškėlyje pradėsite nuo švento Joniškėlio akmens, kuris padės išgydyti visas Jūsų ligas ir… ištekėti vienišoms moterims ir merginoms. Senosios Joniškėlio kapinės: Karpių šeimos koplyčia, garsaus skulptoriaus B. Bučo darytas paminklas, legendomis apipinta kalvio Holmo poilsio vieta ir… vampyro kapas. Kupini įspūdžių, vakare, grįžtate namo.

 

Kelionės kaina 25,00 EUR asmeniui. Į kainą įskaičiuota:

  • Kelionė komfortabiliu autobusu;
  • Kelionių vadovo paslaugos;
  • Ekskursinė programa;
  • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Įėjimo bilietas į Burbiškio tulpių žydėjimo šventę apie 10,00 EUR (kaina bus tikslinama);
  • Skinderiškių dendrologinis parkas. Renkamos aukos parkui (simboliškai paliekama po 1-2 EUR/asm.);
  • Ekskursija „Karpių dvaro istorijos“ 5,00 EUR;
  • Naminio vyno degustacija vynuogyne – 6,00 EUR.

 

Pastaba. Turo organizatorius pasilieka teisę nežymiai keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių. Kelionių vadovas ekskursijų mokamuose objektuose neveda.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Visos teisės saugomos jotva.lt © 2019 | Sprendimas VRV.LT

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com