Karaliaučius. Riaušiai ir Tolminkiemis

Trumpas kelionės aprašymas

Siūlome savaitgalio kelionę, aplankant glaudžiai su Lietuvos istorija susijusią Kaliningrado sritį! Karaliaučiuje (Kaliningrade) persipina rusiška ir vokiška kultūros, tai svarbiausias šalies uostas ir tikriausiai pats vakarietiškiausias Rusijos miestas. Kelionės metu aplankysite lietuvių grožinės literatūros pradininko K.Donelaičio gimtinę Tolminkiemį (Čistyje Prudy), gintaro kasyklomis garsėjančius Palmininkus (Jantarnyj) ir, žinoma, garsųjį pajūrio kurortą Riaušius (Svetlogorską).

Kontaktai registracijai

Plačiau apie kelionę

Karaliaučius. Riaušiai ir Tolminkiemis

2 d. PROGRAMA

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Marijampolės. Atvykę į Kybartus ir atlikę sienos kirtimo formalumus, keliausime Karaliaučiaus link. Pasiekę Karaliaučių, leisimės į apžvalginę ekskursiją autobusu. Pamatysime Zakaimio, Karališkuosius ir Rosgarteno vartus, gatvę, vadinamą „Litovskij val“, taip pat karo nenuniokotus „miesto-sodo“ rajonus – Amalenau, Marauenhofą, Hufeną. Šiuose kvartaluose stūkso senovinės vokiško stiliaus vilos, užsienio šalių atstovybės, plyti Karališkieji tvenkiniai ir miesto parkai. Kelionę tęsime pėsčiomis po miesto centrą. Apžiūrėsime paminklą šiuolaikinės vokiečių literatūros pradininkui, istorikui, poetui, dramaturgui F. Šileriui, Triumfo koloną, stačiatikių Katedrą bei garsųjį miesto turgų. Toliau ekskursiją tęsime autobusu, važiuosime miesto antisimboliu vadinamų Tarybų rūmų link, kuriuos vietiniai dažnai vadina „palaidotu robotu“. Aplankysime Lietuvių skverą ir lituanisto L. Rėzos paminklą.

Keliausime į Pasaulinio vandenyno muziejaus kompleksą* – tai vienas iš įdomiausių miesto lankytinų objektų! Pasigrožėsime jūrų gyventojais dideliuose akvariumuose, apžiūrėsime įspūdingą povandeninį laivą B413. Toliau keliausime aplankyti Imanuelio Kanto salą, kurioje palaidotas garsus filosofas, ir XIV a. gotikinę Karaliaučiaus katedrą, kurioje, esant galimybei, klausysitės užburiančio vargonų koncerto*. Laisvas laikas vakare. Nakvynė viešbutyje arba nakvynės namuose.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Palmininkų (Jantarnyj) miestelį, kurio apylinkėse glūdi virš 90% viso pasaulio gintaro išteklių. Apžiūrime gintaro gavybos pradininko M. Bekerio sodybą, bažnyčią, M. Bekerio padovanotą šachtininkams, paminklą holokausto aukoms, pajūrio promenadą, apžvelgiame gintaro kasyklas iš apžvalgos aikštelės*.

Važiuojame į ištaigingiausią Karaliaučiaus krašto kurortą Riaušius (Svetlogorską) su stačiausiais jūros krantais, išlikusiomis prieškario vilomis ir naujaisiais Koncertų rūmais. Vietiniai šį miestą dažnai lygina su Palanga ir kitais Europos kurortais. Prieš karą čia mėgo lankytis daugybė vokiečių, todėl Riaušius puošia gražūs vasarnamiai bei įvairi augmenija – besididžiuojantys vietiniai savo kraštą dažnai vadina botanikos sodu. Laisvas laikas pasivaikščiojimui jūros pakrante.

Pakeliui namo užsuksime į Tolminkiemį (Čistyje Prudy), įkurtą XVI a., menantį lietuvių grožinės literatūros pradininką K. Donelaitį. Čia apžiūrėsime bažnyčią*, kurioje įrengta kripta poetui bei eksponuojami Lietuvos dailininkų darbai, kleboniją, kurioje K. Donelaitis gyveno 37 metus.

Vakarop išvykstame namų link. Vėlai vakare kupini įspūdžių grįžtame į Marijampolę.

Kelionės kaina: 85,00 EUR asmeniui. Į kainą įskaičiuota:

 • Kelionė autobusu;
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas;
 • Kelionių vadovo paslaugos (lietuvių kalba);
 • Ekskursinė programa;
 • 1 nakvynė viešbutyje arba nakvynės namuose su pusryčiais.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Asmeninės išlaidos;
 • Vietinio gido paslaugos (rusų kalba) – 5,00 EUR;
 • *Mokamiems objektams turėti apie 15,00 EUR (~1100,00 RUB).
 • Elektronine viza – leidimu patekti į Kalingrado sritį. Prašymą el. vizai – leidimui gauti galite pateikti ir mūsų agentūroje, paslaugos kaina – 5,00 EUR;
 • Medicininių išlaidų draudimu. Apsidrausti galite mūsų agentūroje, kaina (tikslinti) EUR.
 • Vietine valiuta (rublių) lankomiems objektams, tualetams ir asmeninėms išlaidoms (mokėjimo kortelės netinka).

Reikalingi dokumentai: LR piliečio PASAS (asmens tapatybės kortelė NETINKA), jo galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis nei 6 mėn. po kelionės pabaigos. Prašymą gauti nemokamą elektroninę vizą – leidimą galima pateikti ne anksčiau kaip 20 dienų iki kelionės, bet ne vėliau kaip 4 dienos. Asmens dokumente būtina turėti vietos 2 naujiems spaudams muitinėje.

Pastaba. Turo organizatorius pasilieka teisę nežymiai keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių. Kelionių vadovas ekskursijų mokamuose objektuose neveda.

Pasidalinkite su draugais

Share on facebook
Share on linkedin
Share on skype
Share on print
Share on email
Scroll to Top