Trys dienos ežerų apsuptyje ir pasiplaukiojimas „CHOPIN“ laivu

Trumpas kelionės aprašymas

Nuostabi trijų dienų kelionė į LENKIJĄ, plaukimas ilgiausiu šalyje buriniu laivu „Chopin“, 2 nakvynės jaukiame viešbutyje apsuptame sodų, pusryčiai įskaičiuoti

Kontaktai registracijai

Plačiau apie kelionę

Trys dienos ežerų apsuptyje ir pasiplaukiojimas „CHOPIN“ laivu

PROGRAMA

1 diena. Ryte išvykstate iš Marijampolės Lenkijos link. Iš Lenkijos pusės privažiuojame Trijų sienų sankirtą („Trójstyk granic“). Čia susikerta Lenkijos-Rusijos-Lietuvos sienos. Vykstate apžiūrėti Stančikų tiltų*. Tai du nebeveikiančio siaurojo geležinkelio tiltai, pastatyti pagal Senovės Romos akveduko pavyzdį. Tiltai penkių arkų, ilgis po 180 m, aukštis 36 m. Tai aukščiausi tiltai Lenkijoje. Pasiekiate Gižyčko miestelį – vandens turizmo centrą, dėl savo populiarumo tarp turistų vadinamas Lenkijos vasaros sostine. Gižycko gausus lankytinų objektų: 1900 m. pastatytas istorinis vandens bokštas* – jame yra kavinė, apžvalgos aikštelė, ekspozicija, supažindinanti su praėjusio amžiaus vietinių žmonių gyvenimu. Sukamasis tiltas per Łuczański kanalą, pastatytas XIX a. vid. yra vienas iš dviejų tokio tipo tiltų Europoje. Veikiantis, aptarnaujamas rankomis. Miesto pakrašty, prie Negocino ežero, yra kalva, ant kurios pastatytas metalinis šešių metrų kryžius, paminint kankinio Šv. Brunono mirtį. Šioje vietoje 1009 m. buvo nužudytas vyskupas Brunonas – įvykis aprašytas Kvedlinburgo analuose, pirmą kartą paminint Lietuvos pavadinimą. Toliau vykstame į nakvynės vietą. Viešbutis „Gościniec Rycerski“ įsikūręs Mozūrijos miestelyje Paprotki, vos už 15 metrų nuo Paproteckie ežero. Čia įrengti patogūs numeriai su vonios kambariais. Didelis sutvarkytas sodas, kuriame kiekvienas ras sau vietą. Kelios pavėsinės, kuriose yra kepsninė, židinys, žaidimų aikštelė. Už papildomą mokestį galima išsinuomoti baidares, vandens dviračius ir valtis.

2 diena. Po pusryčių viešbutyje vykstame į Ryno miestą, išsidėsčiusį vaizdingose, kalvotose Mozūrijos ežeryno apylinkėse tarp dviejų ežerų, kurie sujungti kryžiuočių iškastu požeminiu kanalu. Miestas garsėja pilimi, statyta kryžiuočių XIV amžiuje. Jau 10 metų pilyje veikia 4* viešbutis, Mozūrijos kongresų ir poilsio centras. Jūsų lauks ekskursija po Ryno pilį*. Toliau vykstane į Mikolajki miestelį. Po trumpos ekskursijos laisvas laikas, kurio metu galėsite papietauti kurorto restoranuose ir užeigose. Iš Mikolajkų išplaukiame ilgiausiu šalyje, buriniu laivu „Chopin“ į didžiausią Lenkijoje Šniardvų ežerą. Laive Jūsų laukia pramoginė programa, gaivieji gėrimai. Keliaujme į poilsio kompleksą „Galindija“*. Tai vienintelis galindų genties gyvenvietės tematika įrengtas įdomus ir mįslingas poilsio kompleksas. Ekskursijos metu apžiūrėsime demonų labirintus, gintaro kambarį, Galindų apeigų vietą, Perkūno bei raganų požeminius urvus ir daugybę kitų įdomių objektų, kurie supažindins mus su pagoniškosiomis Galindų genties tradicijomis. Vykstame į nakvynės vietą.

3 diena. Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Gižycko miestelį ir aplankysime Bojeno tvirtovę*, statytą 19 amžiuje ir savo forma primenančią šešiakampę žvaigždę. Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų metu tvirtovė buvo naudojama kaip slėptuvė ir štabas, tačiau 1945 m. buvo smarkiai sugriauta. Apie 100 ha plotą užimančioje tvirtovėje išlikę bunkeriai, kareivinės, ginklų sandėliai, kuriuos juosia tvirta gynybinė siena. Toliau vykstame į Štynort miestelį, kuriame yra dvaras, priklausęs šeimai, kurios vienas iš narių dalyvavo pasikesinime į Hitlerį. Karo metu dvarą perėmė Užsienio Reikalų Ministerija ir įkūrė Ribbentropo rezidenciją. Atvykstame į Mamerkus*, kur yra didžiuliai bunkerių ir įtvirtinimų kompleksai. Šioje vietoje buvo įrengta Vokietijos sausumos kariuomenės vadavietė. Anapus Mozūrų ežerų Pozezdžių vietovėje buvo SS šefo Heinricho Himlerio vadavietė. Pakeliui aplankome vieną iš didžiausių senojo Mozūrų kanalo šliuzų, žinomą lenkišku pavadinimu „Leśniewo Górne“, jungiantis Mamry ežerą su Łyna, kurio ilgis apie 50 km. Kupini įspūdžių keliaujame namo.

Vakare grįžtame į Lietuvą.

KELIONĖS KAINA: 150 EUR asmeniui

Į kainą įskaičiuota:
• Kelionė autobusu;
• Kelionių vadovo paslaugos;
• 2 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;
• Ekskursinė programa;
• Kelionės buriniu laivu „Šopenas“ iš Mikolajki į Šnerdvų ežerą ir atgal;
• Pramoginė programa laive..

Mokami objektai kelionės metu*:
Bilietai į lankomus objektus ~17 EUR

Pastaba. Turo organizatorius pasilieka teisę nežymiai keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių. Kelionių vadovas ekskursijų mokamuose objektuose, pilyje neveda. Kelionės programoje nurodytas vietos laikas. Reikalingi dokumentai: LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, jų galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. po kelionės pabaigos.

Pasidalinkite su draugais

Share on facebook
Share on linkedin
Share on skype
Share on print
Share on email
Scroll to Top